Serce PS2 Slim upchane w obudowie PS Vita – czy to w ogóle możliwe ?

Serce PS2 Slim upchane w obudowie PS Vita – czy to w ogóle możliwe ?

11 kwietnia 2022 0 przez Kierownik Stacji
Serce PS2 Slim upchane w obudowie PS Vita – czy to w ogóle możliwe ?

Pewnie nie raz i nie dziesięć razy zastanawialiście się, czy można „upchać” płytę główną oraz resztę podzespołów, w jedną, małą bryłę jaką jest obudowa PS Vita ? Większosc z was pewnie pomyśli że to nie możliwe, ale jednak. W tym artykule, chciał bym sie z wami podzielić moim znaleziskiem na YouTube, który ostatnio podsunął mi sam YouTube

Przenośne PS2 ?

Jakkolwiek byście tego nie nazwali, to faktycznie można mówić o tym projekcie, że to przenośne PS2. Zastanawiałem się tylko, jak to jest w ogóle możliwe, żeby tak w sumie dużą płytę i inne podzespoły, umieścić w obudowie, która kształtem przypomina tą, od PS Vita. Trochę poszukałem w internecie i na YouTube i wyciągnąłem pewne wnioski… Płytę główną da się jeszcze bardziej pomniejszyć…

Trimming motherboard

Pod taką nazwą kryje się sposób, na pomniejszenie płyty głównej starej PS2 slim, czyli najmniejszej z PS2 jakie były dostępne. Okazuje sie, ze da sie uzyskać płytę tak mała, że jest w stanie wejsć nawet w obudowę PS Vita!. Jednak nie ma co się cieszyć na zapas , bo o ile to jest możliwe, to jak nie wiecie w jaki sposób to zrobić, to oczywistym jest że płytę możecie ukatrupić na amen. Ale nie mniej jednak są na to dwa sposoby – wszystkie zapożyczyłem z tej strony do której też was odsyłam, jeżeli dobrze znacie angielski.

Sposób na malutką PS2 portable

No więc tak jak wspominałem wcześniej, sposobów jest dwa.

1.) Tzw. Standard Trim czyli przycięcie standardowe. Jest ono najłatwiejsze, ze względu na małą ilość wymaganych punktów . Tutaj musimy przenieść przycisk reset, oraz wykonać standardową relokację napięcia. Ponadto audio/wideo, kontrolery, karty pamięci i USB będą musiały zostać przeniesione do alternatywnych punktów:

2.) Tzw. Advenced Trim czyli przycięcie zaawansowane. Jest one dedykowane dla osób, które wiedzą co robią, ale tak jak w poprzedniej metodzie i tutaj musimy przenieść przycisk reset i zrobić relokacje napięciową (Bez tego płyta nie wstanie). Tutaj jest już troche więcej roboty, ponieważ po mimo tego, że musimy przenieść audio/wideo, kontrolery, karty pamięci i USB to również będziemy musieli przenieść gniazdo baterii CMOS do alternatywnych punktów.

Jakie jest ryzyko ?

Pomysł jest dość specyficzny, ponieważ nie widziałem do tej pory czegoś takiego, nie mniej jednak na YouTube jest dużo filmów dot. właśnie scalania płyty od PS2 Slim (Jeden z filmów wam tutaj zalinkuje). Uważam, że choć pomysł jest ok, to nie polecam robić tego nikomu, bez wiedzy w tym co robi. Artykuł ten jest bardziej ciekawostką jak poradnikiem. Jeżeli chcecie poradnik jak to zrobić, to odsyłam was do artykułu na stronie bitbuilt.net , gdzie znajdziecie wszystko na ten temat.

A tutaj na filmie widać jak to działa:

Jak ci sie podobał post ?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocen: 5 / 5. Liczba głosów: 6

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.