SD2Vita

W tej części, nauczysz się jak podmienić pamięć Vity na pamięć karty microSD. Jest to niezwykle przydatne ponieważ jak już wcześniej pisałem, karty Vita Card są bagatela bardzo drogie nawet dzisiaj.

No więc ok, chcesz mieć więcej pamięci w Vicie ? Nie starcza ci już miejsca na Gry, filmy, muzykę czy inne multimedia ? Nie chcesz wydawać więcej na kartę pamięci do Vity, niż sama Vita jest warta ?, jeżeli tak to właśnie ten artykuł jest dla ciebie. Będziemy dokładać kartę SD do twojej Vity. Niestety mam nadzieje że przeczytałeś wstęp. Tam było napisane, że potrzebujesz adaptera SD2Vita, który kosztuje grosze na Alledrogo, i którego na tym portalu jest pełno. Adapter wygląda tak:

Vita jest w stanie obsłużyć karty do 512 GB. To bardzo dużo i wydaje mi się , że na początek spokojnie wystarczy ci karta 16-32 GB. Oczywiście wkładasz kartę SD do adaptera SD2Vita i adapter wkładasz do gniazda GameCard w Vicie:

Niestety to nie jest tak, że od razu będziemy mieli widoczną kartę pamięci. Niestety ale kartę musimy sformatować. Tak więc musimy pobrać dwa pliki

Zainstaluj program Win32 Disk Imager i uruchom go. W między czasie przygotuj adapter SD do kart microSD i podłącz kartę do komputera. Jeżeli program Win32 uruchomi sie ukaże sie takie okno:

Teraz jeżeli mamy już podłączoną kartę pamięci do komputera musimy ją wybrać w polu [1] urządzenie a następnie wybrać plik obrazu do zapisania na naszej karcie, klikając ikonę folderu [2] wybierz plik zzBlank.img

Na końcu kliknij przycisk “Zapisz” . Proces powinien potrwać kilka sekund. Po całym procesie przechodzimy do “Mój komputer” i widzimy, że nasza karta pamięci jest jako nierozpoznawalna, klikamy na nią a system mówi nam że urządzenie jest uszkodzone i należy go sformatować. Tak też robimy. Ja tutaj dla przykładu posłużyłem się pendrivem 32GB ale z kartą jest identycznie:

Tutaj musimy pamiętać aby system plików zmienić na exFAT – system plików dla Linuxa, który Vita też czyta. Po całym tym procesie możemy wyjąć kartę z komputera, włożyć do adaptera SD2Vita i włożyć do Vity w miejsce Game Card. I w tym miejscu pozwolicie, że posłużę się filmem z Youtube mojej produkcji, ponieważ tutaj jest dużo tłumaczenia a film opowie wam wszystko. Mianowicie musisz podmienić pamięć Vity na tą z Game Card

Oczywiście całość zapisujemy trójkątem, a nasze Vita powinna się uruchomić ponownie. I teraz jeżeli mamy H-encore to musimy go uruchomić i po prostu kliknąć pozycję “exit”. Jeżeli mamy Enso to nie musimy robić nic i nasza SD2Vita jest gotowa do działania. Dodam jeszcze, że karta pamięci Vita Card musi być wpięta na stałe do naszej konsoli, ona robi teraz za pamięć wbudowaną.A tutaj jeszcze film, jak dokładnie, krok po kroku skonfigurować SD2Vita:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Jeżeli doceniasz naszą pracę to proszę wyłącz ADBlocka lub dodaj stronę do białej listy 🙂 Wszystko co znajdziesz na tej stronie jest DARMOWE więc reklamy to jedyne źródło dochodu tej witryny