Nowy jailbrake (GoldHEN) PS4 na soft 9.00 (Najnowszy) – jak go uruchomić ?

Nowy jailbrake (GoldHEN) PS4 na soft 9.00 (Najnowszy) – jak go uruchomić ?

16 grudnia 2021 0 przez Kierownik Stacji
Nowy jailbrake (GoldHEN) PS4 na soft 9.00 (Najnowszy) – jak go uruchomić ?

Już od jakiś 2 dni wiadomo, że powstał nowy jailbrake (W sumie to od dawna wiadomo, ale teraz po prostu jest w pełni gotowy) na soft 9.00 konsoli PS4. Sam do niedawna nie wiedziałem, że jest on już gotowy do odpalenia na najnowszym sofcie PS4.

I w tym w sumie poradniku, opiszę jak go uruchomić na konsoli. Nadmienię jeszcze, że metody tej nie sprawdzałem, chce przetłumaczyć wam to, co przeczytałem w serwisie wololo.net. W komentarzach możecie dać znać czy faktycznie działa , a ja postaram się coś wrzucić może na kanał Youtube.

Zaktualizuj swoją konsole do soft 9.00

Ten krok jest chyba oczywisty, jednak musze o tym napisać. Jeżeli macie soft inny niż 9.00 po prostu zaktualizujcie soft do najnowszego. Przy aktualizacji należy zwrócić uwagę na to, do jakiej wersji będziemy ten soft aktualizować , bowiem może się okazać, że zaktualizujemy go do wersji 9.03.

Przygotuj pendrive

Niestety, albo może stety, zależy jak kto na to patrzy, musisz posiadać pamięć flash którą trzeba będzie wpinać za każdym razem do konsoli. Zalecamy, aby była to pamięć , której się nie używa, ewentualnie nowa o jakiejś nie dużej pojemności, ponieważ wolna przestrzeń na nim powinna wynosić około 4MB więc praktycznie wcale. Myślę że nawet pendrive 1GB zda tutaj egzamin.

 1. Pobieramy plik exfathax.img który możecie pobrać stąd
 2. Podłącz pamięć flash do komputera. Nie musisz od razu formatować tej pamięci, ponieważ i tak plik exfathax.img musisz zapisać na tą pamięć i program zrobi to za ciebie
 3. Pobierz program win32disc , który już kiedyś omawialiśmy przy okazji tworzenia karty sd2vita. Program możesz pobrać z działu download lub stąd
 4. Możesz teraz zapisać plik programem win32disc.

I to wszystko, twoja pamięć jest gotowa do pracy.

Zanotuj adres IP swojej konsoli w sieci lokalnej

Przede wszystkim musisz znać adres IP swojej konsoli w swojej sieci. Dzięki temu będziesz mógł wysłać ładunek na swoją konsolę.

Adres możesz sprawdzić w:

Ustawienia > Sieć > Wyświetl stan połączenia

Uruchom Jailbrake na swojej konsoli

Jeżeli masz już gotowy pendrive oraz znasz adres konsoli możesz przejść do właściwej pracy z exploitem.

 1. Skieruj przeglądarkę PS4 na dowolny zaufany host, na którym znajduje się exploit . Może to być twój serwer w sieci lokalnej. Jedynym warunkiem jest to, ze musi na nim znajdować się exploit (Opis jak to zrobić znajdziesz na GitHub tutaj ). Możesz też go pobrać z dwóch zaufanych serwerów w sieci:
 2. Gdy wejdziesz na stronę z exploitami, zobaczysz ekran ładowania

3. Jeśli pierwszy krok exploita (exploit webkit) zadziała, zobaczysz komunikat z prośbą o włożenie pamięci USB, którą wcześniej przygotowałeś:

4. Możesz teraz podłączyć pendrive (nie klikaj przycisku „ok” w oknie dialogowym!). W lewym górnym rogu ekranu powinien pojawić się komunikat „System plików tego urządzenia USB nie jest obsługiwany”.

5.Po pojawieniu się tego komunikatu kliknij „ok” w oknie dialogowym. Powinieneś teraz zobaczyć komunikat “Awaiting payload”.

6. Twoja konsola jest teraz technicznie po jailbreaku. Wyjmij pamięć USB z PS4.

4. Wyślij ładunek na konsolę

Będziesz teraz wstrzykiwać „ładunek”, czyli niepodpisany kod, który będzie działał na twoim PS4. Może to być coś tak prostego, jak fragment kodu, który będzie zrzucał niektóre pliki z oprogramowania układowego PS4 na dysk lub uruchamiał serwer ftp na PS4 lub pełne oprogramowanie niestandardowe, takie jak GoldHEN lub Mira.

W tym przykładzie będziemy wstrzykiwać GoldHEN, ale zauważ, że w tym momencie działałby każdy zgodny ładunek.

Ostrzeżenie: przed wstrzyknięciem upewnij się, że pobierasz tylko ładunki z zaufanych miejsc i rozumiesz, co one robią. W tym momencie masz pełną kontrolę nad swoim PS4, co oznacza, że ​​możesz trwale zablokować swoją konsolę, jeśli wstrzykniesz złośliwe oprogramowanie.

 1. Upewnij się, że komputer jest WŁĄCZONY i podłączony do tej samej sieci lokalnej, co PS4 (powinno to mieć miejsce, o ile komputer i PS4 są podłączone do tego samego routera , albo komputer i PS4 są podłączone do switcha przewodami UTP).
 2. Pobierz GoldHEN (dla oprogramowania 9.00) z naszej strony bądź z oficjalnego gihtuba .
 3. Potrzebujesz teraz programu do przesyłania ładunków z komputera na PS4. Możesz użyć wybranego przez siebie narzędzia, lub NetCat GUI firmy Modded Warfare – i to właśnie jego będziemy używać
  1. Uwaga: obraz pomocy z NetCat GUI poniżej mówi, że powinieneś uruchomić ładunek „binloader”. Technicznie rzecz biorąc, Jailbreak już czeka na ładunek, więc możesz to zignorować, tym razem (jednak gdy używasz np. GoldHEN, będziesz musiał uruchomić binloader z PS4, aby zaakceptować więcej ładunków)

4. Uruchom Netcat GUI na swoim komputerze. Upewnij się, że adres IP jest adresem twojej PS4,oraz że port to 9020 i załaduj plik .bin dla GoldHen, który właśnie pobrałeś. Następnie kliknij „Inject Playload”.

5. Jeśli wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami, twoja PS4 powinna wyświetlić, że GoldHEN został pomyślnie załadowany:

6. Aby potwierdzić, że GoldHen jest załadowany, możesz przejść do menu „Ustawienia” PS4, gdzie powinieneś zobaczyć GoldHEN:

7. No i to na tyle. Teraz możesz wyszukać w Google co fajnego możesz zrobić ze swoim GoldHen-em 😀 Powodzenia

Jak ci sie podobał post ?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocen: 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.