Gniazdo USB-C w PS Vita FAT ? – projekt wciąż żywy

Gniazdo USB-C w PS Vita FAT ? – projekt wciąż żywy

31 maja 2022 0 przez Kierownik Stacji
Gniazdo USB-C w PS Vita FAT ? – projekt wciąż żywy

Jakiś czas temu, informowałem was , (bodajże na youtube w karcie społeczność) że mam w planach dołożyć lub ewentualnie zastąpić oryginalne gniazdo w PS Vicie fat na te, które teraz już jest standardem w większości sprzętów. Chodzi tutaj o gniazdo USB-C. Vita niestety nie załapała się w czas, kiedy to producenci sprzętu elektronicznego stosowali jeden standard gniazd ładowania i transmisji danych, a w tamtym czasie producenci po prostu dokładali swoje „autorskie” gniazda. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest PS Vita w wersji Slim, która to posiada już gniazdo Micro USB (Niestety albo i stety już również wyparte przez USB – C) dzięki czemu jest trochę łatwiej ją ładować, oraz łączyć z komputerem.

I w Internecie znajdziecie mnóstwo projektów i filmów, na których użytkownicy swoich konsol dokładają micro usb, jednak jest bardzo mało projektów z USB-C. Tutaj też was kiedyś informowałem, że już zacząłem coś robić, jednak niestety skończyło się to źle , ze względu na brak sprzętu. Teraz udało mi się kupić trochę lepszy sprzęt, i mikroskop przez który będę mógł to zrobić, i w sumie już poczyniłem pierwsze kroki. Przede wszystkim wylutowałem gniazdo akcesoryjne ( zdjęcia mogą być trochę słabej jakości, ponieważ są robione moim mikroskopem – również słabej jakości 🙂 ):

Wylutowane gniazdo akcesoryjne – PS Vita FAT

I tutaj również troche pobawiłem się i przylutowałem już dwa przewody, które będą odpowiadać za transmisję danych:

W tym projekcie w sumie nie ma nic nadzwyczajnego, nie jest też to takie skompilowane, ponieważ większość znajdziecie w Internecie ( na naszej stronie również) a już na pewno schemat połączeń. Tutaj problem stawia jednak samo gniazdo USB-C, które na ogół działa w taki sposób, aby użytkownik mógł wpiąć w niego przewód w dowolnym położeniu – w sensie jeżeli wyciągniemy przewód, obrócimy go o 180 stopni i podłączymy, to również będzie ładował. Więc z tym idzie również połączenie większej ilości przewodów. Na pewno dam wam znać, co dalej z tym projektem, a jak skończę to na 100% się z wami podzielę jakimś poradnikiem na YouTube 🙂

Jak ci sie podobał post ?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocen: 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.