Emulatory PC

Zauważyłem, że na wielu stronach jest wiele emulatorów. Jednak jak pewnie każdy dobrze wie bardzo często zawierają one jakieś ukryte płatności lub są po prostu wirusami. Również z tymi płatnymi jest problem, ponieważ często płacimy za kota w worku, i stąd pomysł, aby taka strona powstała.

Zebrałem dla was chyba najlepsze i najbardziej znane emulatory, które sam testowałem na swoim PC

Emulacja PS One

Osobiście nie bawiłem się nigdy w emulację PS One , po za jednym przypadkiem – jak robiłem dla was jakiś film na YouTube i potrzebowałem trochę przebitek z PS One. I to był jedyny raz a wtedy korzystałem z ePSXe , który jest praktycznie jedynym i słusznym emulatorem PS One.

Instrukcje znajdziecie tutaj, ponieważ sam emu wymaga trochę konfiguracji. Z tej samej strony możecie również pobrać emu, jednak jeżeli link by nie działał, możecie to zrobić za pośrednictwem naszej strony:

Istnieje również mobilna wersja tego emu na urządzenia mobilne z systemem Android, dzięki czemu możecie przenieść platformę PS One na telefon. Niestety ta wersja jest dodatkowo płatna i kosztuje nie całe 13 zł:

Emulacja PS2

Chyba każdy ze mną się zgodzi, że nie ma lepszego emulatora PS 2 od PCSX2. Jest to kultowy i rozwijany do dzisiaj emu, dzięki czemu jest stale rozwijany (Chodzą pogłoski o rozwijaniu projektu również na urządzenia mobilne). Sama konfiguracja nie należy do najtrudniejszych, uruchamianie gier jest dziecinnie proste i przejrzyste. Jeżeli macie jakiś tytuł w który chcielibyście zagrać , to zapraszam na stronę, z której to oczywiście pobierzecie wersję na Linux oraz Mac. Oczywiście emu pobierzecie również z naszej strony w wersji na Windows:)

Emulacja PS3

Ci którzy oglądali mnie na kanale często, wiedzą że od dłuższego czasu zakochałem się w PS3. Jeżeli chodzi o mnie, to totalnie nie wiem dlaczego PS3 miało taki kiepski start. To jest naprawdę dobry sprzęt, chociaż początkowo był naprawdę bardzo drogi. Nie mniej jednak szukałem emu dla tej platformy i nie musiałem daleko szukać, ponieważ istnieje tylko jeden prawilny emu – RPCS3 – chyba nie ma konkurenta w tej dziedzinie, ponieważ RPCS3 robi to dobrze czyli emuluje platformę playstation 3 , przy okazji nie zżerając wszystkich zasobów komputera matki.

Emu możecie standardowo pobrać z tej strony oraz z naszej klikając przycisk na dole:

Emulacja PSP

Dzisiaj emulacja konsoli, która ma już przeszło 18 lat nie jest problemem. Z takiego założenia wyszli twórcy PPSSPP. To emu jest bezkonkurencyjne, jeżeli chodzi o emulację PSP. Dzięki niemu możecie odpalać tytuły z PSP na PC a co więcej jest również wersja na Android oraz na iOS. W każdym przypadku, jest też wersja płatna, która oferuje więcej możliwości (Po więcej info odsyłam wam na stronę PPSSPP)

Emulator pobierzecie ze strony tutaj. Również pobierzecie go z naszej strony na systemy Windows:

Emulacja PS Vita

Tego akurat nie chciałem tutaj wstawiać, ale pomyślałem że było by nie miło, gdybym pominął i emualcję PS Vity. Niestety na ten moment, sprawnego i w pełni działającego emulatora nie ma. Jest za to Vita3K jednak działa on różnie. Faktycznie odpalicie proste gry w formacie VPK , jednak nie ma mowy abyście ruszyli jakąkolwiek aplikacje. Jednak grałem na tym chwile, i faktycznie działa więc postanowiłem wam to tutaj wstawić. Do pobrania z naszej strony: